Revidirani podaci njemačkog BDP-a za drugo tromjesečje potvrdili su prve procjene rasta od 2,7% godišnje i 0,1% kvartalno...
PMI indikatori prerađivačke industrije vodećih gospodarstava eurozone pokazali su redom slabije rezultate u kolovozu od očekivanja. Spomenuti je pokazatelj u Njemačkoj pao na 50,9, Francuskoj na 49,1, a u Italiji na 47 (vrijednosti iznad 50 upućuju na rast prerađivačkog sektora). Na razini eurozone PMI prerađivačkog sektora je pao na 49. S druge strane, ISM Manufacturing, koji mjeri aktivnost prerađivačkog sektora u SAD-u u kolovozu je zabilježio manji pad od očekivanog te se i dalje nalazi iznad 50 (na 50,6).
S tržišta rada u SAD-u u jučer su došli pozitivni rezultati. Zahtjevi za naknade za novonezaposlene u prošlom su tjednu pali više nego što je tržište očekivalo (za 8 tisuća zahtjeva). Nadalje, ukupan broj zahtjeva nezaposlenih u tjednu prije smanjio se za 18 tisuća.
Potražnja za američkim i njemačkim obveznicama jučer je ponovno porasla. Tome su pridonijeli razočaravajući rezultati PMI indikatora prerađivačkog sektora najvećih gospodarstava eurozone te pad ISM indikatora prerađivačkog sektora SAD-a, iako je isti bio znatno povoljniji nego što je tržište očekivalo.
Posljedično, njemački i američki prinosi su pali, a desetogodišnji prinosi su dan zatvorili na približno istim razinama (2,13% američki i 2,14% njemački). Danas će u fokusu tržišta biti objave s tržišta rada u SAD-u (Nonfarm Payrolls i stopa nezaposlenosti), prenose RBA analitičari.