Početkom mjeseca, 22-godišnji Michael Hood, suosnivač start-upa Voiceflow iz Toronta, uzeo je svoj pametni telefon, video kameru okrenuo prema milijarderu Warrenu Buffettu (koji je sjedio pored njega na stražnjem sjedalu automobila) i pitao ga ovo pitanje:
Buffett nije oklijevao ni trenutka te mu je dao svoj odgovor:
„Ulažite u sebe. Jednostavan način da postanete barem 50 posto vrjedniji nego što ste sada jest da poboljšavate svoje komunikacijske vještine – pismene i usmene. Ako ne možete komunicirati, to je kao da namigujete curi u mračnom klubu – ne događa se apsolutno ništa. Možete imati svu snagu uma i sve znanje, no isto tako morate biti u stanju to i prenijeti. A komunikacija je jedan od načina.“
Hood je naime bio odabran od strane start-up inkubatora Next 36 da bude Buffett-ova pratnja tog dana što je on iskoristio za snimanje 45 sekundi dugog videa koji je postao viralan na LinkedIn-u.
Milijarder je također priznao kako je i on sam imao problema s javnim govorima, štoviše bio je prestravljen u tolikoj mjeri da bi povraćao. No, prošavši tečaj javnog govorenja Dale Carnegie-a dogodile su se i promijene u njegovom životu.
Iako je potrebno ulagati i poboljšavati svoje usmene i pismene komunikacijske vještine možda je karta vašeg uspjeha upravo u pisanoj komunikaciji.
Izvješće povjerenstva navelo je kako čak 80 posto tvrtki u sektoru financija, osiguranja, nekretnina i usluga redovito procjenjuje vještine pisanja kandidata za posao tijekom procesa zapošljavanja. Bob Kerrey, predsjednik povjerenstva, izjavio je da je „Pisanje obilježje visokokvalitetnog, dobro plaćenog i profesionalnog rada. Osobe koje se ne mogu jasno izraziti u pisanom obliku ograničavaju svoje mogućnosti u profesionalnom i dobro plaćenom poslu.“