Amy Cuddy poznata je kao 'prvakinja' u supermen pozi za vrijeme držanja govora, a njen TED govor iz 2012. godine ostvario je skoro 52 milijuna pregleda. Odtada je napisala i knjigu pod nazivom „Presence“ te se borila protiv negativnih natpisa u tisku vezanih za njena znanstvena otkrića – pišući još više znanstvenih studija.
Ipak, u njenom govor 'supermen poza' se spominje tek u prolazu, dok iz njega možete izvući i puno drugih savjeta, koji možda i nisu toliko očiti. Ovdje su neki od najboljih koje možete primijeniti na poslu ili u svakodnevnom životu.
Cuddy u svom govoru spominje kako je potrebno tek nekoliko sekundi kako bismo pročitali govor tijela. Važno je znati pročitati govor tijela drugih iako se za mnoge to čini nejasno ili teško i da je potrebno malo više vremena da bi se analiziralo.
Naš govor tijela šalje poruku, no ponekad ta poruka i nije tako pozitivna. Cuddy govori o tome kako je negativan govor tijela također važan kako bismo komunicirali naše nezadovoljstvo ili iritaciju bilo da je to kroz udaljavanje od nekog ili kada prekrižimo ruke. Svoju otvorenost i pozitivnost pokušajte pokazati opuštenim držanjem i raširenim rukama.
'Supermen poza' je korisna kada ste na konferenciji i upoznajte nove ljude. No, također vam pomaže da pokažete svoje samopouzdanje i sklonost preuzmanja rizika.
Naime, ako komuniciramo s drugim ljudima na neverbalnoj frekvenciji tada komuniciramo i sa samim sobom. Gradimo samopouzdanje, šaljemo određenu vibru i otkrivamo emocije.