Poslovni Puls
14/06/2015

Hrvatska vaterpolo reprezentacija dobila Tursku s rezultatom 17:6

POVEZANE OBJAVE:

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je pobjedom započela nastup na 1. Europskim sportskim igrama u Bakuu, dobila je Tursku sa 17:6, a jedan pogodak postigao je Dubrovčanin Jacob Merčep...

Jedini Jugaš u sastavu hrvatske reprezentacije pogodio je 3 minute i 25 sekundi prije kraja za vodstvo naših 14:5. Ljevoruki Merčep je igrao gotovo 23 minute, uputio je tri udarca prema vratima Turske, a osim jednog pogotka imao je i dvije asistencije.

U skupini 'C' s Hrvatskom i Turskom su još Crna Gora i Grčka. Naši u 2. kolu, u nedjelju, 14. lipnja igraju protiv Crne Gore, a u posljednjem, 3. kolu protiv Grčke (ponedjeljak, 15. lipnja).

Podsjetnik, pomoćnik izbornika hrvatske vaterpolske reprezentacije Joška Krekovića je Dubrovčanin Frano Karač, a na prvim Europskim sportskim igrama u Azerbejdžanu od Dubrovčana je još samo vaterpolski sudac Vlaho Radičević.

Hrvatska na Igrama nastupa sa 106 sportaša u 18 sportova, prenosi Dubrovacki.hr.