Proizvođačke cijene u Njemačkoj zabilježile su godišnji rast od 3,2% u veljači kako je i očekivano...
Pri tome su najznačajniji rast zabilježile cijene netrajnih dobara (+3,7% godišnje) te cijene energije (+6,9% godišnje). Na mjesečnoj razni zabilježen je rast proizvođačkih cijena od 0,4 posto. Inflacija u Velikoj Britaniji, mjerena indeksom potrošačkih cijena, u veljači je iznosila 3,4% godišnje (+0,6% mjesečno). Pri tome je najveći doprinos rastu cijena imao rast cijena alkohola i duhana (+8,3% godišnje), stanovanja (+6,8% godišnje) te školovanja (+5,1% godišnje).
U veljači je u SAD-u, nakon povećane gradnje u siječnju, započeto 698 tisuća novih stambenih objekata što je blago ispod očekivanja (očekivano 700 tisuća). Tako je zabilježen mjesečni pad od 1,1% iako je očekivan nastavak oporavka tržišta stambenih nekretnine i blagi rast od 0,1 posto. Međutim, broj izdanih odobrenja za građenje u veljači je iznosio 717 tisuća što predstavlja iznadočekivani mjesečni rast od 5,1 posto.
Utorak je bio obilježen padom dioničkih indeksa i nešto višom potražnjom za sigurnim državnim obveznicama SAD-a i Njemačke. Pritom su glavnu podršku potonje obveznice pronašle u obnovljenim strahovima usporavanja rasta Kine i recesijom u eurozoni. Nakon devet dana američki prinosi su se tako spustili s najviših razina u posljednjih četiri mjeseca. Ipak, Španjolska je uz dobar interes plasirala dužničke vrijednosnice (12.i 18. mjeseci) ukupne vrijednosti 5,044 milijardi eura uz prinose 1,418% odnosno 1,711 posto, prenose RBA analitičari.