Pred val izlaska novih modela kineskih i indijskih proizvođača automobila (među kojima su BYD, Mahindra i Tata) istraživači iz Automotiv sektora GfK u SAD otkrivaju kako postoje značajne barijere za ove proizvođače / za stjecanje povjerenja na zahtjevnom američkom tržištu...
Svega trećina američkih potrošača je otvorena novoj ponudi, dok je to kod ponude proizvođača iz SAD na razini od 95%.
GfK-ovo istraživanje „ Barometar of Automotive Awareness and Inage Study“ pokazuje da se ponuda iz Kine i Indije nalazi na sličnoj poziciji kao što su bili automobili iz Koreje (recimo KIA) prilikom ulaska na tržište SAD-a. Njima je trebalo 15 godina da ih to tržište prihvati.
Kada relativno nepoznata marka automobila ulazi na tržište potencijalni kupci pokazuju veliki skepticizam. Kvaliteta vozila i podrška servisa su kritični faktori za odluku o kupnji a ponuda iz Kine i Indije je ipak nepoznata. Za početak se pokazalo da je generacija Y najotvorenija prema toj novoj ponudi: 52% prema automobilima iz Kine i 41% iz Indije.
Otvorenost je najmanja kod tzv.“baby boomera“ – 29% za kineske aute i 22% za one iz Indije. Za brže stjecanje povjerenja i izgradnju lojalnosti (brže no što je nekad trebalo Koreji) proizvođači će trebati uložiti veliki trud u komunikacijsku strategiju / dobru priču, a pri tome će morati dokazati da se njihovi proizvodi zasnivaju na kvalitetnoj tehnologiji te da su inovativni.
Ekonomska kriza i pad osobnih prihoda mogli bi natjerati Amerikance da promisle još jednom kada su u pitanju jeftiniji kineski i indijski automobili.
Pročitajte još:
- Uskoro ćemo svi voziti indijsko – Tata Motors objavio rekordnu dobit!