Građani u dalmatinskim u gradovima stari od 25 do 44 godine, s primanjima kućanstva između 2500 i 4000 kuna mjesečno, najnezadovoljniji su radom političkih stranaka, pokazalo je istraživanje Nacionalnog indeksa sreće o tome kako država utječe na kvalitetu života građana...
Istraživanje Nacionalnog indeksa sreće o tome što misle građani o radu političkih stranaka provedeno krajem svibnja pokazalo je da 72 posto građana smatra kako političke stranke ne rade
u interesu građana, a samo je 2 posto njih zadovoljno njihovim radom, što je duboko porazan rezultat za hrvatske političke strukture.
Zabrinjavajuće je to da je u dobnoj skupini od 25 do 44 godina nezadovoljstvo posebno izraženo jer je to prirodno najpropulzivnija skupina građana.
U gradskim sredinama iznad 100.000 stanovnika nezadovoljstvo strankama je značajno veće negoli u mjestima do 2000, a osobe od 25 do 44 godina značajno su nezadovoljnije od mladih (do 24 godine) i starijih (65+). Muškarci i žene podjednako lošim ocjenjuju rad stranaka, a s obzirom na status obrazovanja građana većih odstupanja u ocjenjivanju stranaka također nema. Nezaposleni građani su najnezadovoljniji, dok su osobe s mjesečnim primanjima kućanstava između 2500 i 4000 kn značajno nezadovoljnije radom stranaka u odnosu na one s prihodima između 4000 i 7000 kn, ali i oni s manje od 2500 kn mjesečno.
Najnezadovoljniji radom političkih stranaka su građani u Dalmaciji.
Zar to treba čuditi kada je glavna politička platforma jednog Splita - kip od 39 metara!?
Pročitajte još:
- Dujomir Marasović opet napada: Ma kakav Isus, nama treba 39-metarska Gospa na ulazu u luku