Potrošačke cijene u Njemačkoj u svibnju su zabilježile isti rast kao i u mjesecu prije (2,3%) dok na mjesečnoj razini i dalje ne bilježe nikakve promjene...
Istovremeno, veleprodajne cijene zabilježile su usporavanje rasta u svibnju na godišnjoj razini 8,9% dok na mjesečnoj razini ne bilježe nikakve promjene. Industrijska proizvodnja u Francuskoj u travnju je zabilježila neočekivani pad te iznosi 2,6% u odnosu na isti mjesec prošle godine,a na mjesečnoj razini nastavlja bilježiti pad i to od 0,3% iako su stručnjaci predviđali rast.
Stopa rasta BDP-a u prvom tromjesječju u Italiji je ostala nepromjenjena na godišnjoj razini (1%). U Velikoj Britaniji, industrijska proizvodnja u travnju je zabilježila neočekivani pad od 1,2% iako s stručnjaci predviđali povećanje rasta na godišnjoj razini. Na mjesečnoj razini spomenuti pokazatelj je zabilježio pad od 1,7%, isto tako neočekivano. Indeks uvoznih cijena u SAD-u u svibnju su zabilježile rast iznad očekivanja (12,5%) povećavajući cijene auta i odjeće a poništavajući efekt pada cijena energenata. Na mjesečnoj razini zabilježen je rast od 0,2 posto.
Američki desetogodišnji prinosi tjedan su zaključili s prinosom oko 3%, a u kratkoročnom razdoblju razmjerno niske razine prinosa zadržat će se unatoč činjenici da je većina negativnih vijesti već uključena u trenutne razine cijena obveznica.
Na europskom tržištu tjedan je relativno oskudan ekonomskim objavama (industrijska proizvodnja, CPI i zaposlenost), ali će u fokusu svakako biti vijesti vezani uz pitanje Grčke. Na primarnom tržištu najavljena su izdanja Slovačke, Italije, Nizozemske, Njemačke, Španjolske i Francuske, prenose RBA analitičari.