U nedostatku važnijih ekonomskih objava američke državne obveznice uglavnom su bile pod utjecajem sve snažnijih inflatornih očekivanja, ali je do kraja dana prevladala averzija prema riziku i potražnja za njima uslijed ponovnih potresa u Japanu i pada azijskih dioničkih tržišta...
Dvogodišnji njemački prinosi dosegnuli su tijekom jučerašnjeg dana najvišu razinu u posljednjih 28 mjeseci pod utjecajem špekulacija da bi rast na robnim tržištima mogao utjecati na jačanje inflatornih pritisaka. Desetogodišnji prinosi su pak dotakli 3,5% po prvi put u posljednjih 19 mjeseci. Relativno skroman makroekonomski kalendar (industrijske proizvodnja u Italiji i Francuskoj) potvrdili su oporavak starih članica eurozone.
Posljednji podaci iz Francuske pokazali su nešto brži rast industrijske proizvodnje na godišnjoj razini (5,6%) u veljači, te iznad očekivanja. Na mjesečnoj razini ista je porasla 0,4 posto. U istom promatranom razdoblju industrijska proizvodnja u Italiji bilježi mjesečni rast od 1,4%, dok je u usporedbi s prošlogodišnjom veljačom ostvaren rast od 2,3%, što je manje nego se očekivalo, prenose RBA analitičari.