Tračak optimizma glede nuklearne krize u Japanu te snažnija inflatorna očekivanja i tijekom utorka podržavali su korekciju američkih državnih obveznica pa su prinosi bilježili rast i četvrti dan za redom...
Međutim, pad azijskih dioničkih tržišta ponovno je potaknuo preusmjeravanje imovine u američke obveznice pa značajnije dnevne promjene nismo zabilježili.
Njemačke državne obveznice zabilježile su pad cijena također pod utjecajem inflatornih očekivanja, ali i sve jasnijim naznakama povećanja referentnog kamatnjaka na slijedećem sastanku ECB-a. Ipak, na europskom tržištu rastu špekulacije o mogućim dodatnim financijskim potrebama irskog bankovnog sustava, a nervozi tržišta pridonosi i današnji rezultat parlamentarnog glasovanja u Portugalu oko nastavka programa štednje.
Posljednji podaci iz Velike Britanije pokazali su iznadočekivani rast potrošačkih cijena stavljajući tako pritisak na BoE da razmotri mogućnost povećanja referentne kamatne stope. Naime, u veljači su potrošačke cijene u V. Britaniji porasle 0,7% na mjesečnoj razini, dok je u odnosu na isti prošlogodišnji mjesec ostvaren rast od 4,4 posto. Američki Richmond Fed Manufacturing indeks u ožujku zabilježio je blagi pad na 20, s 25 koliko je iznosio u prošlom mjesecu, prenose RBA analitičari.