Nakon što je završio prvu investicijsku rundu od 10 milijuna eura, jedan od prvih poteza Mate Rimca, tvorca najbržeg električnog automobila na svijetu Rimac Concept_One, bila je da nabavi električni automobil Teslu S. Uzeo ga je u najam da vidi kako funkcionira...
"Bilo bi prepotentno da nas ne zanima kakav je automobil u koji je uloženo 3- 4 milijarde dolara, iako nam nije izravna konkurencija" kaže za Jutarnji list.
U prvoj rundi financiranja zaustavio se na tri ulagača: prvi je kolumbijski magnat Frank Kanayet Yepes, koji je svoj udio s prvotnih tri povećao na šest posto, potom je 10 posto dionica tvrtke Rimac Automobili preuzeo kineski Sinocop Resources, u međuvremenu preimenovan u China Dynamics, sa 5 milijuna eura keša i 20 milijuna hongkonških dolara u njihovim dionicama, što sve zajedno vrijedi oko 7 milijuna eura, a na ljeto je 2 posto dionica za milijun eura kupio Tak Čung Jam iz Hong Konga, odnedavno i većinski vlasnik Forbesa. Strani investitori drže 18 posto dionica Rimca.
"Javilo se još puno investitora, ali sam zatvorio rundu. Oni će imati priliku u novom krugu koji će vjeojatno biti sljedeće godine. Sada imamo dovoljno novca za naše planove i okrećemo se novim projektima. Razvijamo novu bateriju, koja će biti mala revolucija u sportskim automobilima. Rasprodana je cijela proizvodnja Concept_Onea, svih osam komada - prvi sljedeći koji bude napravljen ide u Ameriku, potom u Njemačku, pa Italiju i Kinu (i Hong Kong). Već radimo na razvoju novih modela. U sljedećih deset godina planiramo ih četiri, a već radimo na tri. Svi će biti sportski automobili, trenutno smo u hypercar klasi, usporedivoj s Bugattijevim Veyronom, a prvi sljedeći model bit će u istoj klasi, ali poprilično drukčiji od Concept_Onea. Sljedeći korak je klasa niže, kao Lamborghini Aventador, cijena od nekih 350 do 400 tisuća eura, a treći na razini Ferrarija 458 Italia. Plan nam je za desetak godina raditi 300 do 400 automobila godišnje", najavljuje.