Zatvori
Poslovni Puls
28/10/2016

Kineske tvrtke sve više ulažu u istraživanje i razvoj

Rast potrošnje na istraživanja i razvoj od strane kineskih tvrtki vodi na globalnom tržištu s obzirom da se one okreću svojim prednostima od konkurentnih troškova prema inovacijama za izgradnju tehnoloških mogućnosti u cilju pobjede na svjetskom tržištu, sudeći prema nedavno objavljenom istraživanju...

Studija o globalnim inovacijama za 2016. tvrtke Strategy&, koja je identificirala 1000 javnih poduzeća diljem svijeta koja su tijekom prošle fiskalne godine (zaključno s 30. lipnja) najviše trošile na istraživanja i razvoj, navodi kako se 130 kineskih kompanija nalazi među prvih tisuću najvećih potrošača u tom pogledu s obzirom na to da su na istraživanja i razvoj kombinirano utrošile 46,8 milijardi američkih dolara što je za 18,6% više u odnosu na 39,4 milijarde dolara potrošenih u prošloj godini.

Kao rezultat toga, potrošnja kineskih tvrtki na istraživanja i razvoj također je u porastu, u odnosu na 5,8% koliko je bilo 2015. s rastom do 6,9% u 2016.

Kineski telekomunikacijski lider Huawei, iako je isključen s popisa top potrošača zbog toga što nema javni status, ističe se kao najveći kineski potrošač na istraživanja i razvoj s uloženih 59,6 milijarde yuana (9,48 milijarde američkih dolara) tijekom 2015. Odnosno on je deveti najveći svjetski potrošač u tom smislu iza Novartisa, ali i ispred Johnson & Johnsona među prvih 1000 svjetskih inovacijskih poduzeća.

''U svjetlu strategije razvoja potaknutog inovacijama na nacionalnoj razini, kineske tvrtke su povećavale svoja ulaganja u istraživanja i inovacije iz godine u godinu,'' ističe Adam Xu, partner i voditelj digitalne prakse pri Strategy&.

Mnogi od velikih svjetskih inovatora mijenjaju se uglavnom potaknut promjenom i višim očekivanjima kupaca te brzim ritmom softverskih poboljšanja i mogućnosti, uključujući i sve veće korištenje ugrađenog softvera i senzora u raznim proizvodima.

''Tvrtke će zapošljavati manje inženjera strojarstva, ali više softverskih te inženjera za podatke kako bi izgradili svoje mogućnosti, usmjeravajući se od fizičkih proizvoda prema digitalnoj ponudi, uključujući softver i usluge,'' rekao je Huw Andrews, partner i vođa skupine za inovacije pri PwC China.

On je također dodao i kako su kineske tvrtke prenamijenile veliki dio resursa za istraživanja i razvoj u cilju optimiziranja proizvodnih procesa i opskrbnog lanca što pomaže smanjenju troškova i povećanju produktivnost koje nisu izravno vidljive potrošačima, ali od njih koristi imaju same tvrtke, prenosi CRI.

TEME: /  
PODIJELITE OVAJ ČLANAK:
Sva prava pridržana © 2022 PoslovniPuls.com
cross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram