Rigidnost Pekinga u vezi digitalnih valuta poslala je investitore na druga tržišta. Kao nove destinacije za kompanije koje žele skupljati sredstva putem blockchain tehnologije ističu se Hong Kong i Singapur u kojima je naglo porastao broj kompanija koje pokreću ICO.
Uspon Hong Konga i Singapura kao novog ICO središta počeo je u rujnu 2017. godine nakon što su u Pekingu definirali ICO kao ilegalni alat za prikupljanje novčanih sredstava. Takve su odluke donesene između ostalog zbog brige oko zlouporaba poput pranja novca i novčanih prijevara. Sličan stav i zabrane najavljene su i iz Seula što je prema navedenim državama uputilo i južnokorejske ulagače.
U smislu sakupljenih novčanih sredstava putem ICO-a, Singapur je postao treća svjetska sila, odmah nakon SAD-a i Švicarske. Na azijskom tržištu značajan skok zabilježen je još samo u Rusiji i Hong Kongu.
Singapur i Hong Kong ističu se kao pogodno tlo za blockchain investitore zbog prijateljskog stava prema ICO-ima. Prednost obje države pred njihovim azijskim susjedima leži i u njihovom snažnom financijskom sektoru u kojem se kriju mnogi potencijalni ulagači u ICO.
U Singapuru se nalazi nekoliko investicijskih fondova orijentiranih na kripto i blockchain tehnologiju, a s pravne strane sve je poprilično jednostavno uz najam kvalitetnog pravnika. Hong Kong ima drugačiji pravni sustav od ostatka Kine, te je logičan izbor za kineske investitore s obzirom na to da jezik komunikacije ostaje isti, a pravna strana posla jednostavnija.