Jasmin Hadzic
13/12/2011

Konačno otkriveno koliko je Facebook platio za preuzimanje geolokacijskog servisa Gowalla

Konačno je otkrivena vrijednost Facebookovog neobičnog preuzimanja Gowalle...

POVEZANE OBJAVE:

Podsjetimo, Facebook je prošli tjedan preuzeo popularni geolokacijski servis Gowalla koji mobilnim korisnicima omogućuje prijavljivanje svoje trenutne lokacije i uživanje u brojnim specijalnim popustima i ponudama lokalnih trgovaca i ugostitelja.

Facebook je odmah nakon preuzimanja Gowalle najavio gašenje dotičnog servisa, što je brojne tehnološke analitičare iznenadilo jer Gowalla ipak ima "pristojnih" 2 milijuna korisnika. S druge strane, Gowalla nikada nije dostigla popularnost jednog Foursquarea koji se može pohvaliti s više od 15 milijuna korisnika diljem svijeta.

Da skratimo, Facebook je preuzeo Gowallu isključivo zbog menadžmenta kompanije, odnosno suosnivača Josha Williamsa i Scotta Raymonda koji sele u San Francisco i postaju Facebookovi zaposlenici.

A danas je TechCrunch objavio i vrijednost preuzimanja - 0 dolara gotovine i 3 milijuna dolara vrijedne dionice Facebooka!

Iako se u početku spekuliralo kako su dioničari Gowalle razočarani neisplativim preuzimanjem kompanije, preko vikenda u javnost su istupili brojni poznati anđeli ulagači poput Seana Parkera, Shervina Pishevara i Jasona Calacanisa uz tvrdnju kako su zadovoljni uvjetima Facebookovog preuzimanja iako su izgubili veliki dio ulagačkog kapitala.

Gowalla je osnovana 2007. godine i do sada je osigurala ulaganja teška oko 11 milijuna dolara.

Pročitajte još:

- Fred Wilson: Startupovi, ne budite previše pohlepni, osigurajte samo minimalan potreban kapital!

TEME:  
PODIJELITE OVAJ ČLANAK:
Sva prava pridržana © 2022 PoslovniPuls.com
cross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram