Zatvori
Poslovni Puls
21/03/2018

Poduzetnik godine je Mate Rimac

Još od 1986. godine održava se jedna od najpopularnijih nagrada u svijetu biznisa „Ernst&Young“ poduzetnik godine. Ove godine, nagrada za poduzetnika godine u Hrvatskoj te predstavnika Hrvatske na globalnoj razini pripala je Mati Rimcu, vlasniku kompanije Rimac automobili, kompanije koja je do prije 8 godina bila njegov projekt iz garaže a sada broji 350 zaposlenika.

“Od samo početka cilj mi je bio dokazati da se može uspjeti, na fakultetu su mi tada govorili da je u Hrvatskoj nemoguće napraviti automobil, da što prije odustanem."

Mate Rimac: “Od samo početka cilj mi je bio dokazati da se može uspjeti, na fakultetu su mi tada govorili da je u Hrvatskoj nemoguće napraviti automobil, da što prije odustanem, da će manje ljudi sa mnom potonuti.”

Također, tvrdi Rimac, jedan od ciljeva je bio stvoriti vrhunska radna mjesta u Hrvatskoj, a samo ove godine želimo zaposliti više od 100 ljudi, pri čemu je samo prošli tjedan zaposleno 20 novih radnika.

„Ova manifestacija je svojevrsni fenomen jer promovira nešto jako važno za naše društvo, a to je podrška, odnosno stvaranje kulture slavljenja tuđeg uspjeha."

Predsjednik žirija Emil Tedeschi dao je komentar o negativnosti u društvu:
„Ova manifestacija je svojevrsni fenomen jer promovira nešto jako važno za naše društvo, a to je podrška, odnosno stvaranje kulture slavljenja tuđeg uspjeha. Iznimno je važno, kazao je, osjetiti, priznati i zagrmiti pljeskom na uspjeh onog drugog, a u društvu koje po navici najčešće grmi negativnostima.

U takvoj atmosferi ljudi postaju malodušni, jalni, frustrirani i cinični prema tuđem uspjehu, zanemarujući objektivne kvalitete, rad, zalaganje, organiziranost, posvećenost, strast i davanje cijelog bića u tom čime se netko bavi“, poručio je predsjednik uprave Atlantic grupe.


Berislav Horvat iz EY Hrvatska
 : “Poduzetnici u Hrvatskoj još uvijek nemaju status koji zaslužuju i često se poduzetništvo kao takvo spominje u negativnom kontekstu”

TEME:  
PODIJELITE OVAJ ČLANAK:
Sva prava pridržana © 2022 PoslovniPuls.com
cross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram